#45 Co je to Dwell Time?

23.04.2022

Dneska si řekneme co znamená výraz Dwell Time, neboli doba setrvání.

Je to doba trvání na webové stránce po předchozím vyhledávání ve vyhledávači.

Uvedu příklad: Ve vyhledávači napíšete klíčový výraz plavky na léto. Najdete si odkaz na eshop a kliknete na něj. V tu dobu vyhledávač začíná počítat dwell time. Na eshopu si chvíli vybíráte, ale pak jdete zpátky do vyhledávače. V tuhle dobu se dwell time zastaví. 

Při dlouhé době tohoto času, je jasné, že zákazníka odkaz na eshop zaujal a uspokojil jeho potřebu po produktu. Pokud je čas velmi krátký, je jasné, že na určité klíčové slovo ten zákazník nenašel to co hledá a neuspokojil svojí potřebu po produktu.


Další tipy pro váš byznys

Facebook skupina je další skvělá forma interakce s vašimi fanoušky. Můžete s nimi diskutovat, vytvářet ankety, sdílet příspěvky, zajímavosti a mnoho dalšího. Pokud jste ve skupině správce, vidíte také u každého příspěvku jeho přehledy. Je tam modře napsáno zobrazit přehledy.

KPI je zkratka pro Key Performance Indicator, což je měřítko výkonnosti, které se používá k hodnocení úspěšnosti dosahování cílů a strategií v podnikání, marketingu nebo jiných oblastech. KPI jsou specifické ukazatele, které pomáhají posuzovat úspěšnost a výkon v určité oblasti.