#45 Co je to Dwell Time?

23.04.2022

Dneska si řekneme co znamená výraz Dwell Time, neboli doba setrvání.

Je to doba trvání na webové stránce po předchozím vyhledávání ve vyhledávači.

Uvedu příklad: Ve vyhledávači napíšete klíčový výraz plavky na léto. Najdete si odkaz na eshop a kliknete na něj. V tu dobu vyhledávač začíná počítat dwell time. Na eshopu si chvíli vybíráte, ale pak jdete zpátky do vyhledávače. V tuhle dobu se dwell time zastaví. 

Při dlouhé době tohoto času, je jasné, že zákazníka odkaz na eshop zaujal a uspokojil jeho potřebu po produktu. Pokud je čas velmi krátký, je jasné, že na určité klíčové slovo ten zákazník nenašel to co hledá a neuspokojil svojí potřebu po produktu.


Další tipy pro váš byznys

Chcete zaujmout své publikum na sociálních sítích a dosáhnout vysoké konverze? V tom případě je čas ponořit se do tajů algoritmů sociálních sítí. Nebojte se, nebudeme se ztrácet v technických detailech - dnes se podíváme na praktické tipy, jak algoritmy využít ve svůj prospěch!


UGC, což je zkratka pro "User-Generated Content" (obsah vytvořený uživatelem), označuje jakýkoli typ obsahu - jako jsou videa, blogy, diskusní fóra, příspěvky na sociálních médiích, fotografie a další multimediální soubory - který je vytvořen a sdílen konečnými uživateli internetu místo tradičních vydavatelů nebo mediálních producentů. UGC je...

1. Umělá Inteligence a Personalizace: Umělá inteligence (AI) se stává páteří emailového marketingu, umožňující vytvářet hluboce personalizovaný obsah. AI analyzuje chování zákazníků, což umožňuje firmám posílat hyper-cílené a relevantní emaily. Tyto inteligentní kampaně nejen zvyšují angažovanost, ale také významně obohacují zákaznickou zkušenost.

A/B testování, také známé jako split testing, je marketingová metoda, která porovnává dvě verze webu nebo jiného materiálu, aby zjistila, která lépe splňuje určitý cíl. Tato metoda je široce používána v digitálním marketingu a UX designu, ale její aplikace mohou být také nalezeny v ostatních oblastech, jako je e-mail marketing nebo sociální média.