#66 Co je to UGC?

23.01.2024


UGC, což je zkratka pro "User-Generated Content" (obsah vytvořený uživatelem), označuje jakýkoli typ obsahu - jako jsou videa, blogy, diskusní fóra, příspěvky na sociálních médiích, fotografie a další multimediální soubory - který je vytvořen a sdílen konečnými uživateli internetu místo tradičních vydavatelů nebo mediálních producentů. UGC je obzvláště populární na sociálních sítích, webových stránkách pro sdílení videí, blogovacích platformách a dalších interaktivních webech. Díky UGC mohou uživatelé vyjadřovat své názory, sdílet své zkušenosti a přispívat k online komunitám.

Příklad použití UGC

Jedním z konkrétních příkladů obsahu vytvořeného uživatelem (UGC) je Instagramový příspěvek, ve kterém uživatel sdílí svou fotografii z dovolené s osobním popiskem. Uživatel na svůj Instagramový účet nahrál svou fotografii z pobytu na pláži, doprovázenou popiskem, který popisuje jeho zážitky a dojmy z místa. Tento příspěvek je příkladem UGC, protože je vytvořen samotným uživatelem, nikoli profesionálním vydavatelem nebo reklamní agenturou, a je sdílen na platformě, kde se mohou ostatní uživatelé s tímto obsahem setkat, reagovat na něj a sdílet jej. 

Pokud potřebujete poradit ohledně sociálních sítí nebo online marketingu. Napište mi a rád vám pomohu.  


Další tipy pro váš byznys

Chcete zaujmout své publikum na sociálních sítích a dosáhnout vysoké konverze? V tom případě je čas ponořit se do tajů algoritmů sociálních sítí. Nebojte se, nebudeme se ztrácet v technických detailech - dnes se podíváme na praktické tipy, jak algoritmy využít ve svůj prospěch!


UGC, což je zkratka pro "User-Generated Content" (obsah vytvořený uživatelem), označuje jakýkoli typ obsahu - jako jsou videa, blogy, diskusní fóra, příspěvky na sociálních médiích, fotografie a další multimediální soubory - který je vytvořen a sdílen konečnými uživateli internetu místo tradičních vydavatelů nebo mediálních producentů. UGC je...

1. Umělá Inteligence a Personalizace: Umělá inteligence (AI) se stává páteří emailového marketingu, umožňující vytvářet hluboce personalizovaný obsah. AI analyzuje chování zákazníků, což umožňuje firmám posílat hyper-cílené a relevantní emaily. Tyto inteligentní kampaně nejen zvyšují angažovanost, ale také významně obohacují zákaznickou zkušenost.

A/B testování, také známé jako split testing, je marketingová metoda, která porovnává dvě verze webu nebo jiného materiálu, aby zjistila, která lépe splňuje určitý cíl. Tato metoda je široce používána v digitálním marketingu a UX designu, ale její aplikace mohou být také nalezeny v ostatních oblastech, jako je e-mail marketing nebo sociální média.