#31 Jaká PPC reklama je nejvýhodnější?

23.02.2021

Chcete podpořit váš byznys pomocí PPC reklamy, ale nevíte jaké je pro vás vhodnější? Řekneme si krátké porovnání.

Budeme porovnávat PPC reklamu od Google a PPC reklamu od Facebooku.

Facebook: konkrétnější zacílení, více jak 2x levnější, ovšem reklama cílí pouze na lidi, kteří se o daný produkt zajímají, ale nejsou zatím rozhodnuti zakoupit. 

Google: cílení na potřeby zákazníků, lidé vyhledávají co chtějí koupit, ovšem vyšší cena za reklamu a pouze obecné zacílení.

Obě možnosti jsou zajímavé, pokud si nevíte rady jaké je pro vás vhodnější, můžete mi napsat a domluvíme se na konzultaci.


Další tipy pro váš byznys


UGC, což je zkratka pro "User-Generated Content" (obsah vytvořený uživatelem), označuje jakýkoli typ obsahu - jako jsou videa, blogy, diskusní fóra, příspěvky na sociálních médiích, fotografie a další multimediální soubory - který je vytvořen a sdílen konečnými uživateli internetu místo tradičních vydavatelů nebo mediálních producentů. UGC je...

1. Umělá Inteligence a Personalizace: Umělá inteligence (AI) se stává páteří emailového marketingu, umožňující vytvářet hluboce personalizovaný obsah. AI analyzuje chování zákazníků, což umožňuje firmám posílat hyper-cílené a relevantní emaily. Tyto inteligentní kampaně nejen zvyšují angažovanost, ale také významně obohacují zákaznickou zkušenost.

A/B testování, také známé jako split testing, je marketingová metoda, která porovnává dvě verze webu nebo jiného materiálu, aby zjistila, která lépe splňuje určitý cíl. Tato metoda je široce používána v digitálním marketingu a UX designu, ale její aplikace mohou být také nalezeny v ostatních oblastech, jako je e-mail marketing nebo sociální média.

Video obsah je stále více a více oblíbenou formou digitálního obsahu a to z dobrého důvodu. Videomarketing se stává klíčovým prvkem v digitálním marketingu a to hlavně díky své schopnosti oslovit publikum a získat jeho pozornost. V dnešní době, kdy je internet plný obsahu, je těžké získat pozornost zákazníků, ale video obsah dokáže přilákat zrak a...

Daily reach je počet jednotlivců, kteří se stali publikem reklamy nebo komunikace v průběhu jednoho dne. To se měří v online prostředí, například na sociálních sítích, a je to ukazatel úspěšnosti marketingu nebo komunikace.