#54 Statistika facebooku a 3 zajímavosti o něm.

23.01.2023

V posledních měsících můžete často slýchat řeči typu: facebook je mrtvý, na facebooku už nikdo není atd...

Je to absolutní lež, facebook v posledních letech stále roste a nyní se na to podíváme. Srovnání je za tři roky od 2019 do roku 2021. 

1. Rok 2019

V tomto roce měl facebook celosvětově 2,27 miliardy uživatelů.

2. Rok 2021

V tomto roce měl už facebook celosvětově 2,7 miliardy uživatelů.

Jaký je tedy nárůst v procentech?

Je to zhruba 19%, takže facebook roste velmi rychle.

Na závěr ještě pár zajímavostí o facebooku.

  • 10 minut průměrný čas strávený za den v aplikaci.
  • 60 % všech uživatelů sociálních sítí je na Facebooku!!!
  • 80 milionů facebook stránek od malých firem.

Další tipy pro váš byznys

Video obsah je stále více a více oblíbenou formou digitálního obsahu a to z dobrého důvodu. Videomarketing se stává klíčovým prvkem v digitálním marketingu a to hlavně díky své schopnosti oslovit publikum a získat jeho pozornost. V dnešní době, kdy je internet plný obsahu, je těžké získat pozornost zákazníků, ale video obsah dokáže přilákat zrak a...

Daily reach je počet jednotlivců, kteří se stali publikem reklamy nebo komunikace v průběhu jednoho dne. To se měří v online prostředí, například na sociálních sítích, a je to ukazatel úspěšnosti marketingu nebo komunikace.

Pokud jste již u někoho viděli netradiční font písma u instagramového příspěvku. Tak jste viděli dobře, je to totiž možné. Řekneme si jak.

Facebook skupina je další skvělá forma interakce s vašimi fanoušky. Můžete s nimi diskutovat, vytvářet ankety, sdílet příspěvky, zajímavosti a mnoho dalšího. Pokud jste ve skupině správce, vidíte také u každého příspěvku jeho přehledy. Je tam modře napsáno zobrazit přehledy.