Bezplatný email marketing pro podnikatele

02.02.2022
email marketing
email marketing

Dnešní doba směřuje komunikaci, marketing i prodej více do digitálního světa, než tomu bylo kdykoliv předtím. V důsledku tohoto vývoje se u většiny podnikatelů objevila zvýšená potřeba po digitální komunikaci vč. její automatizace a vyhodnocování. Uvědomili si, že jen tak jsou schopni uspět v nynějším rychlém konkurenčním prostředí.

Online marketing - náklady vs. přínosy

Online komunikace a marketing mohou mít více forem, a to dle kanálů, které zvolíte. Ať už se bavíme o PR článcích, PPC reklamě, obsahové reklamě, reklamě na sociálních sítích, email marketingu nebo SMS marketingu, je vždy nutné dát do souvislosti nejen cílovou skupinu a zásah, ale v neposlední řadě i náklady a přínosy.

Volbou správného mixu komunikačních kanálů se podaří udržet rozpočet na uzdě. Je jednoduché založit si PPC kampaně, ale ty ztrácejí efekt ve chvíli, kdy se nepotkávají s požadovanou cílovou skupinou a ceny za vybraná klíčová slova vyrostou do neúnosných výšek. Sestavení mixu komunikačních kanálů by tak měla předcházet analýza publika a jeho chování, stanovení si rozpočtu, harmonogramu a cílů vč. termínů jejich plnění. Dle těchto parametrů se následně sestaví marketingový plán zohledňující vytipované kanály komunikace.

email kampaně
email kampaně

Email marketing jako volba č. 1

Jedním z cenově nejdostupnějších kanálů je email marketing. Hromadná adresná komunikace na masu klientů za nízké náklady, s rychlou realizací, možností automatizace a získání kompletní zpětné vazby. Email marketing tak patří mezi nejlepší komunikační kanály z pohledu "cost-benefit ratio".

Bezplatná služba s českou podporou

Nově v rámci podpory malých subjektů spustila služba Emailkampane.cz pro český a slovenský trh bezplatný tarif bez omezení funkcionality a platnosti služby. Tarif je vhodný zejména pro začínající podnikatele, malé živnostníky a organizace z neziskové sféry. Tarif je platný do 500 kontaktů v adresáři a je zcela ZDARMA. Doba užívání tarifu ani funkcionalita omezeny nejsou.

Pro získání bezplatné služby email marketingu se stačí pouze zaregistrovat na stránkách www.emailkampane.cz a službu začít využívat.