Marketingové tipy, články a příklady z praxe.

Black Friday nabídky od největších eshopů v ČR

11.11.2022

Nákupní svátek BLACK FRIDAY je už celou řadu let velmi populární i u nás. Obchodníci se navzájem přetahují, který nabídne zajímavější akci pro své zákazníky a my se dneska v tomto článku podíváme jak jsou na tom dva asi největší české online obchody ALZA a MALL.

Obsah článku

  1. Alza s vyskakovacím oknem
  2. Mall a jeho obrovský banner
  3. Závěr

Alza s vyskakovacím oknem a černou cenou

Jako první se podíváme na Alzu, která vsadila na vyskakovací okno s nabídnou black friday. Po přejetí na tuhle speciální stránku najdeme krátký popis do kdy akce trvá a pár dalších informací. Následuje navigace v podobě kategorií a pak už klasické menu s produkty. Zajímavostí je, že u ceny se zaměřují na žlutou a černou. Kdy cena je uvedena v černém rámečku bílým písmem a nad tím je černě ve žlutém nápis black friday. 

Možná mi tu trochu chybí nějaké slevové procenta rozmezí. Třeba slevy 30-80%. Jednotlivá procenta jsou pak uvedená vždy u produktu ve žlutém kole černým písmem. Možná je to způsobeno tím, že ty slevy nejsou tak velké a nechtějí je tam moc ukazovat, proto jen název Black Friday. Náhodně jsem prošel nějaké produkty a slevu jsem tam viděl nejvyšší -37%, ale je možné, že tam mají i větší slevy.

Další zajímavosti ohledně nastavení hlavní stránky a třeba blogových článků na Alze zmiňuji ve videu.

Mall vsadil na obrovský banner a kontrastní barvy

U online obchodního domu Mall můžeme narazit na velký banner, lákající na Black Friday slevy s jejich maskotem. Stejně jako alza i zde se po kliknutí dostanete na speciální stránku, která se věnuje jen této obchodní akci. Hned pod bannerem je miniaturní věta, kde se dozvíte, že: Slevy v naší nabídce počítáme z nejnižší ceny, za jakou se zboží prodávalo v posledních 30 dnech.

Následuje obrázkové menu s textem a pod tím už jednotlivé bloky s produkty. Využívají zde marketingové triky s omezeným časem nákupu nebo omezeným počtem kusů. Barvy jsou výrazné a kontrastní, tedy červená s bílou. 

Závěr

Celkově oba eshopy mají velmi pěkně zpracované akce nejen na black friday, ale i věrnostní či akce s dopravou zdarma. Více o tom mluvím ve svém videu.

Audio verze článku