Content is King!

10.10.2019

Kvalitní obsah na webu je obrovsky důležitý, ale jen málo firem a podnikatelů takový kvalitní obsah tvoří. Proč tomu tak je?

Spousta firem nemá předem připravený marketingový plán a tím ani publikační, což je velká chyba a tím také upadá kvalitní obsah na webu nebo na sociálních sítích. Podniky si často myslí, že není důležité tvořit pravidelný obsah a raději svoje peníze, které mají na marketing vloží do často pochybných marketingových agentur, které jim tvoří PPC reklamy. Tím pro ně marketing končí a má to asi podobný efekt jako vyhodit peníze do kanálu.

Neříkám, že PPC reklamy jsou zbytečné, to ne, ale je to pouze jedna část marketingu, která když nejsou správně nastaveny další části marketingu moc nemá smysl. Content neboli obsah pomáhá tvořit nové konverze, pomáhá zvyšovat důvěryhodnost firmy, pomáhá se SEO atd... je zkrátka nedílnou součástí každé prezentace.

Piště pravidelně blog, vydávejte videa, spravujte sociální sítě a tvořte kvalitní příspěvky (informační, zábavné, vzdělávací, soutěžní atd..) můžete třeba dělat podcasty nebo spousty dalšího obsahu, který vašim zákazníkům pomáhá, získají díky němu zajímavé informace a začínají vám důvěřovat a pravidelně sledovat, čímž se mohou stát budoucími zákazníky. Rozhodně kvalitní content(obsah) nepodceňujte a tvořte ho!

Při tvoření dodržujte pravidelnost a nepodléhejte panice, když ze začátku nebude mít takové dosahy a sledovanost, pokud dodržíte pravidelnost, tak to časem půjde nahoru a příliv nových fanoušků a zákazníků na sebe nenechá dlouho čekat.