Efektivní sledování konkurence

02.02.2020

Jak již název článku říká, dnes se podíváme na to jak a kde sledovat svojí konkurenci a proč je to vlastně důležité.

Proč je vlastně dobré konkurenci sledovat?

Od naší konkurence se můžeme hlavně inspirovat, díky ní můžete zjistit co ve vašem daném oboru funguje, co nefunguje, jak komunikují, jaké používají marketingové nástroje atd.. Díky tomu můžete získat zajímavé informace, které můžete využít i ve svém podnikání. Můžete tím zjistit také kde má konkurence slabé stránky a to pak využít u vašeho byznysu. Sledovat konkurenci se vyplatí.

Kde a jak sledovat konkurenci?

Konkurenci můžete sledovat na jejich sociálních sítích, na jejich webu, nebo v kamenné prodejně. Sledujte jak komunikují, jaké tvoří obsahy, jak vypadá jejich web, jaké tam mají faktory důvěryhodnosti, jaké mají brand barvy, jestli používají marketingové nástroje, jak vypadá jejich kamenná prodejna, jaké rozesílají newslettery a celkově emailing, aktivita na sociálních sítích, jestli mají zákaznickou podporu a spoustu dalšího, od tohoto se můžete odrazit a inspirovat se k vylepšení vašeho byznysu a získání třeba i konkurenční výhody, tím, že se od nich poučíte.

Například: Vidíte, že konkurence nekomunikuje na dotazy zákazníků na facebooku, poučíte se tím, že vy s nimi budete komunikovat a tím získáte konkurenční výhodu v této oblasti. Inspirovali jste se a zároveň poučili a získali výhodu.

Pokud se rozhodnete sledovat konkurenci, sledujte vždy špičku v daném oboru. Jinými slovy učte se od nejlepších. Můžete tam získat nejvíce informací a spousty zajímavých nápadů jak vylepšit i ten váš byznys.