Grafické nástroje v prohlížeči!

07.07.2019

Každý občas potřebuje něco málo upravit nebo vytvořit a pokaždé zrovna nemáte u ruky grafika. Ukážu vám dvě zajímavé aplikace, které vám pomůžou upravit a vytvořit pár grafických příspěvků na web nebo sociální sítě, bez nutnosti stahovat program do počítače.

První program se jmenuje Removebg a jak už název napovídá, můžete v něm jednoduše odstranit pozadí z fotky nebo obrázku. To se může hodit například pro tvorbu reklamních bannerů, tvorbu memes, příspěvků na sociální sítě nebo jen tak pro pobavení. V základní verzi je aplikace zdarma a bez nutnosti stahování do PC. Stačí vám pouze registrace na webu.

Druhým nástrojem s daleko více možnostmi je Canva. Jedná se o velmi propracovaný webový nástroj s celou řadou funkcí a v základní verzi je také zdarma. Najdete zde přímo předpřipravené příspěvky na nejrůznější sociální sítě, bannery, reklamní sdělení nebo třeba brožury, jídelní lístky, zkrátka spousty šablon na nejrůznější grafické práce.

Navíc canva v sobě skrývá možnosti vrstev, které jsou v každém lepším grafickém programu a jsou velmi důležité v tvorbě složitějších grafických prací. Když k tomu přidáme celou řadu možností typu, sdílení nebo vložení fotek a symbolů, tak canva přináší ve vašem prohlížeči opravdu spoustu zábavy a zdarma, což potěší nejednoho grafika samouka.