Jak na cílení v placené reklamě?

09.09.2021

Pokud využíváte placenou reklamu třeba na facebooku, tak je důležité správné nastavení cílení pro vaši relevantní skupinu zákazníků.

Při cílení si musíme odpovědět na několik otázek:

  • Kdo jsou moji zákazníci?
  • Kde jsou moji zákazníci ?
  • Necílím příliš úzce?
  • Vylučuji z okruhu uživatelů? A pokud ano je to strategické?
  • a další 

Kdo jsou moji zákazníci. Tady se musíte zamyslet nad tím, jaké mají společné znaky, tedy jestli cílíte spíše na mladší lidi nebo na starší. Jestli jde spíše o muže nebo o ženy nebo třeba taky kde žijí atd..

Kde jsou moji zákazníci. Zde je potřeba si určit jak a kam prodáváte svoje zboží či služby. Pokud jste například místní kadeřnictví, tak je chyba zadávat v placené reklamě pro získání nových zákazníků cílení na celou českou republiku. Naopak můžete zacílit na vaše město, uživatele v dosahu určitého počtu kilometrů a získat tak vyšší efektivní zobrazení vaší reklamy. 

Necílím příliš úzce? Je potřeba zvážit, zda nemáte příliš malý okruh cílení. Pokud cílíte na velmi specifické publikum lidí, tak je možné, že vaše reklama bude o dost dražší. Je třeba vyvážit poměr cílení s poměrem výkonu reklamy.

Vylučuji z okruhu uživatelů? Tato funkce je možná, pokud prodáváte například nějaké služby, které si u vás může zákazník nakoupit pouze jednou. Například prodáváte kurzy a chcete zacílit pouze na uživatele, kteří ještě váš kurz nenavštívili, proto je možné zadat vylučující skupinu uživatelů, aby se jim vaše reklama na ten daný kurz už nezobrazovala. Zvýšíte tím efektivitu reklamy a nebudete tím zatěžovat již vaše stávající zákazníky.

V případě potřeby vám mohu nabídnout své služby a konzultace ohledně online marketingu. Pokud si nevíte rady, klidně mi napište a já vám rád pomohu. V menu kontakty jsou všechny informace jak mi napsat.