Jak optimalizovat vstupní stránku?

12.12.2020
jak optimalizovat vstupní stránku
jak optimalizovat vstupní stránku

Co je to vlastně vstupní stránka? Je to stránka, na kterou lidé přijdou jako první při přechodu například ze sociálních sítí nebo z emailu.  Nemusí se jednat nutně o domovskou stránku. 

Na vstupní stránce lidé mohou hledat informace, produkty, služby a jiné. Pokud není vstupní stránka dobře nastavena, mohu lidé zase rychle odcházet. Jak tedy na to?

1. Sledujme jak se lidé na vstupní stránce chovají.

Pomocí analytických nástrojů jako jsou třeba google analytics, můžeme vysledovat odkud na stránku chodí návštěvníci, z jakých webů, klíčových slov atd..

Díky těmto statistikám můžeme stránku přizpůsobit pro vaše publikum.

2. Sledujme co lidé dělají.

Udělejte si analýzu jak se lidé chovají na vaší stránce. Existují tady spousty analytických nástrojů, heatmap atd.. Určíte tím jak lidé používají vaší vstupní stránku, na co klikají, jak se pohybují na webu a co dělají. 

3. Testujte vaší stránku.

Na základě dat a informací průběžně upravujte webovou stránku. Upravte použitelnost, výzvy k akci atd..

Nezapomeňte ani na optimalizaci na mobilní zařízení, upravte barvy, aby přitahovali pozornost na výzvy k akci, optimalizujte stránku pro rychlé načítání, vylepšujte postupně texty stránky. 


Potřebujete pomoci s marketingem? Jste na správném místě. Mohu pro vás tvořit příspěvky na sociální sítě, pomáhat pomocí marketingových konzultací nebo nastavit propagaci na sociální sítě. Stačí napsat email nebo mě kontaktujte pomocí facebook stránky. Budu se těšit.  

Audio verze článku

*pro web josefpajer.cz přečetlo AI   


Přečtěte si další zajímavé články

LinkedIn je silná platforma pro profesionální networking a budování značky. Zvýšení angažovanosti na LinkedIn může vést k většímu dosahu, lepším obchodním příležitostem a silnějším vztahům s vaším publikem. V tomto článku se podíváme na osvědčené strategie, které vám pomohou zvýšit angažovanost na této platformě.

Umělá inteligence (AI) se stává nepostradatelným nástrojem v digitálním marketingu. Její schopnosti přinášejí nové možnosti pro personalizaci, efektivitu a přesnost marketingových kampaní. V tomto článku prozkoumáme, jak může AI revolucionalizovat váš marketingový přístup.

Nativní reklama je forma online reklamy, která se snaží vypadat jako běžný obsah na stránce, na které je umístěna, aby byla méně rušivá pro uživatele. Tyto reklamy jsou obvykle formou příspěvku na sociálních sítích, článku v blogu nebo videa na YouTube a jsou navrženy tak, aby přirozeně integrovaly reklamní sdělení do obsahu.

PNO (podíl nákladů na obratu) je ukazatel, který určuje, jaký procentuální podíl nákladů tvoří výdaje spojené s provozem a výrobou v porovnání s celkovým obratem firmy. Je to důležitý ukazatel pro finanční řízení a hodnocení efektivnosti podnikání.

UTM (Urchin Tracking Module) parametry jsou kódy, které se přidávají na konci URL adresy, aby se mohl sledovat počet návštěv a konverzí na webových stránkách, které souvisejí s určitou marketingovou kampaní. Tyto parametry umožňují spojit návštěvy na webu s konkrétními kampaněmi a jejich zdroji, což umožňuje měřit úspěšnost kampaní a...