Jak správně postupovat při tvorbě webu?

03.03.2022

Správný postup tvorby webové stránky je nedílnou součástí toho, aby web dobře fungoval, přinášel konverzace, přitahoval nové uživatele, byl optimalizovaný a dobře graficky i textově zpracovaný. V následujících řádcích si ukážeme správnou strukturu při tvorbě webu.

PROCES TVORBY WEBU

VSTUPNÍ ANALÝZA → ANALÝZA KLÍČOVÝCH SLOV → OBSAHOVÁ STRATEGIE → STRUKTURA WEBU → COPYWRITING → WIREFRAMY → GRAFIKA → TECHNICKÝ DOZOR → PROGRAMOVÁNÍ → TESTOVÁNÍ → ANALYTIKA → SPUŠTĚNÍ WEBU

Každá část procesu tvorby webu je velmi obsáhlá a mohl bych se tu o každé rozepsat na hodně stránek, ale to si necháme zase třeba na příště. Pokud budete postupovat pomocí tohoto schématu a budete jednotlivé kroky zpracovávat správně a důkladně, vybudujete určitě velmi úspěšný web, který zaujme na první pohled. 

Webovou stránku skutečně nejde udělat za pár korun, je to dlouhý proces, na kterém většinou spolupracuje několik profesionálů ve svém oboru. Pokud chcete, aby byl web úspěšný je třeba se držet určitého procesu a třeba i část práce delegovat na zkušenější kolegy.