#NÁZOR Jaká je správná investice?

07.07.2020

Zdravím, rozhodl sem se udělat čas od času článek o mém názoru na určité věci a témata. Tyto odstavce by měli sloužit hlavně k zamyšlení nad tématem správné investice.

Chci říci pár slov o tom jaká je podle mého názoru správná investice. 

Spousta lidí má stále marnou představu v tom, že když si koupí nový oblek, nové auto, zajdou si do barber shopu nebo třeba na kosmetiku a vylepší tím svůj zevnějšek, tak jim to pomůže k práci. Je to jeden velký omyl, může vám to sice dodat sebevědomí, ale vaše znalosti a zkušenosti to nijak neovlivní. 

To pozlátko pro širokou veřejnost je sice pěkné na pohled, ale je to skutečně tak důležité? Znám osobně třeba lidi, kteří jezdí ve starším autě, ale přitom jsou velmi bohatí jen svoje peníze investují do daleko důležitějších věcí než je potřeba uspokojit svoje ego v novém voze. 

Osobně třeba u toho auta si myslím, že je to velmi špatná investice, většina lidí si bere nové nebo ojeté auto na splátky a zbytečně se zadluží jen, aby v očích veřejnosti získali nějaký kredit. Daleko důležitější je investovat do vzdělání a získání zkušeností.

Vašeho klienta nebude zajímat v jakém voze jezdíte, ale zda mu rychle, efektivně a za dobrou cenu vyřešíte jeho problém a to je skutečně důležité. A pokud někomu záleží na tom v čem jezdíte, tak je to první signál dát od tohoto klienta ruce pryč, protože to do budoucna nebude snadné jednání, díky tomu, že se zajímá spíš o pozlátko a ne o vyřešení hlavního problému.

Pokud se při investici musíte zadlužit, není to podle mě dobrá investice. Záleží o co vám jde primárně, jestli chcete ve společnosti vypadat dobře nebo jestli chcete být o krok vpředu před všemi ostatními díky vzdělání a zkušenostem.