Rozdíly v sociálních sítích Facebook, Instagram a další

06.06.2020

Každá sociální síť je jiná a tak se k nim také musí přistupovat. Pokud máte více sociálních sítí, což byste měli mít, tak je potřeba obsah na ně přizpůsobit.

Facebook je stále velmi velmi používaná sociální síť a i když se postupně říká, že facebook je mrtvý a pomalu umírá, stále tady bude ještě hodně let a počty uživatelů na něm neustále rostou i v ČR. 

Na facebook lidé chodí se především pobavit, napsat si s přáteli a částečně se i něco dozvědět. Proto vaše příspěvky musí být přizpůsobeny tomuto obsahu. Dobře zde fungují příspěvky typu označ přítele pokud.... nebo krátká zábavná videa a v neposlední řadě i události a virální témata. 

Instagram je stále velmi rychle rostoucí sociální síť a je úplně jiná než facebook. Na instagramu jde hodně o audiovizuální podobu obsahu. Takže svoje fotky, videa, instastories, IGTV videa atd.. Lidé jsou zvědavý a doporučuje se na instagramu ukázat lidem pod pokličku vaší firmy, ukázat jim backstage, že jste také jenom lidé jako oni. Získávat si tím fanoušky, reagovat na komentáře (to platí i pro FB) a celkově budovat váš brand.

Ostatní sociální sítě jsou zase úplně jiné. Ale celkově facebook a instagram jsou momentálně s youtubem asi nejdůležitější.

Hodně používaná je i sociální síť LinkedIn. Která je hodně formální a příspěvky zde by měli být seriózní a úžitečné. Hodně se zde shromažďují specialisté na volné noze, firemní pracovníci a personalisté a také přímo firmy a živnostníci, ale i další.