Zpětné odkazy, které mají smysl!

09.09.2019
zpětné odkazy
zpětné odkazy

Zpětný odkaz je odkaz na cizí stránce, který směřuje na naší stránku. U zpětných odkazů závisí na stáří odkazu, textu a celkové kvality stránek. Čím lepší, tím větší rank a pozice ve vyhledávačích. Tvorba správných zpětných odkazů je velmi důležitá a není radno jí podceňovat.

Jak tedy získat kvalitní zpětné odkazy? Je nutno říci, že to není hned a je to spíše běh na dlouhou trať. Existují samozřejmě možnosti jak získat rychle zpětné odkazy, ale není to moc dobré, neboť google vás poté může penalizovat a vyřazovat z vyhledávání. Je tedy mnohem lepší si svoje zpětné odkazy vybudovat pozvolna. 

Dobrá možnost jak získat zpětné odkazy je třeba pomocí sociálních sítí. Například založení facebook skupiny, kde budete sdružovat fanoušky, kteří mají o váš produkt nebo službu zájem. Pokud je facebook stránka nebo skupina vaše, můžete tam umístit svůj zpětný odkaz. Pokud budujete základnu fanoušků, můžete pak získat i pěkné množství prokliků.

Další možností je založení třeba blogu. Tvořte užitečný obsah na svém blogu a můžete získávat zpětné odkazy i z google. Můžete takhle získat třeba citace na vaše články od ostatních lidí nebo další zmínky různě na internetu. Můžete vytvořit třeba i video a do popisku videa přidat zpětný odkaz. Ve videích je dobré zmínit, že v popisku je odkaz, tím se zvýší šance na proklik.

Vytvářejte také relevantní klíčová slova jako zpětné odkazy. Pokud například v nějakém článku popisujete nějaký produkt, tak není příliš dobré dávat zpětný odkaz typu "více zde" nebo jenom "zde" to není relevantní. Vytvořte například zpětný odkaz kde bude název produktu a možnost objednání. Příklad: Máte na webu článek na kvalitní vysavač a popisujete jak funguje a relevantní zpětný odkaz není "kupte zde" ale spíše je lepší napsat "tento vysavač XY koupíte na našem webu" celý tento text bude zpětný odkaz.

Dejte si pozor na nekvalitní odkazy, které nefungují. Také pokud uvažujete o výměně odkazů, tak pouze přidružené obory, které jsou podobné. Nemá smysl dávat odkazy na všechny weby, které vám jsou nabízeny. Proto také není dobré nakupovat na inzertních serverech stovky až tisíce zpětných odkazů na weby, které s vaším byznysem vůbec nesouvisí. Není to dobré ani pro vyhledávač google a jsem již psal, google může podobné věci špatně vyhodnocovat a penalizovat.

Zpětné odkazy je dobré také zkrátit přes některý zkracovač adres. Například: bit.ly goo.gl nebo 1url.cz.


Potřebujete pomoci s marketingem? Jste na správném místě. Mohu pro vás tvořit příspěvky na sociální sítě, pomáhat pomocí marketingových konzultací nebo nastavit propagaci na sociální sítě. Stačí napsat email nebo mě kontaktujte pomocí facebook stránky. Budu se těšit.    

Audio verze článku

*pro web josefpajer.cz přečetlo AI  


Přečtěte si další zajímavé články

LinkedIn je silná platforma pro profesionální networking a budování značky. Zvýšení angažovanosti na LinkedIn může vést k většímu dosahu, lepším obchodním příležitostem a silnějším vztahům s vaším publikem. V tomto článku se podíváme na osvědčené strategie, které vám pomohou zvýšit angažovanost na této platformě.

Umělá inteligence (AI) se stává nepostradatelným nástrojem v digitálním marketingu. Její schopnosti přinášejí nové možnosti pro personalizaci, efektivitu a přesnost marketingových kampaní. V tomto článku prozkoumáme, jak může AI revolucionalizovat váš marketingový přístup.

Nativní reklama je forma online reklamy, která se snaží vypadat jako běžný obsah na stránce, na které je umístěna, aby byla méně rušivá pro uživatele. Tyto reklamy jsou obvykle formou příspěvku na sociálních sítích, článku v blogu nebo videa na YouTube a jsou navrženy tak, aby přirozeně integrovaly reklamní sdělení do obsahu.

PNO (podíl nákladů na obratu) je ukazatel, který určuje, jaký procentuální podíl nákladů tvoří výdaje spojené s provozem a výrobou v porovnání s celkovým obratem firmy. Je to důležitý ukazatel pro finanční řízení a hodnocení efektivnosti podnikání.

UTM (Urchin Tracking Module) parametry jsou kódy, které se přidávají na konci URL adresy, aby se mohl sledovat počet návštěv a konverzí na webových stránkách, které souvisejí s určitou marketingovou kampaní. Tyto parametry umožňují spojit návštěvy na webu s konkrétními kampaněmi a jejich zdroji, což umožňuje měřit úspěšnost kampaní a...