Co je SWOT analýza?

11.11.2020
swot analýza
swot analýza

SWOT analýza je jednou ze základních strategických analýz, která nám lépe určí na co se zaměřit a jak dál postupovat ve vašem byznyse. 

Skládá se ze čtyř částí: Silné stránky(strength), slabé stránky(weaknesses), příležitosti(opportunities) a hrozby(threats).  Rozdělte si projekt dle následujícího obrázku a napište do každého kvadrantu alespoň 5 položek.

Silné stránky. V tomto úseku si definujeme to v čem jsme dobří a co nám jde. Například dovednosti, zkušenosti oproti konkurenci, znalosti, know-how apod... Něco co jen tak někdo nemá a vybočuje to z normálu.

Slabé stránky. Tady si určíme co nám nejde, v čem je konkurence lepší. Například vysoké náklady, horší výroba, špatná doprava, nespokojení zaměstnanci atd... Zkrátka vše na čem bychom měli do budoucna zapracovat.

Příležitosti. Mezi příležitosti můžeme zařadit takové skutečnosti, která nám mohou pomoci když je dokážeme využít. Například různé sezónní příležitosti, nové potřeby zákazníků, tím i nové produkty nebo služby, zavedení soutěží atd...

Hrozby. Typickým příkladem hrozeb jsou různé omezení a obchodní bariéry, třeba díky vládním nařízením, změny potřeb zákazníků, živelné pohromy, konkurence atd...

SWOT analýza vám výrazně pomůže pochopit váš byznys a ukáže vám na čem zapracovat a co naopak dále rozvíjet a nebo kde je možnost získat nový potenciál pro další rozvoj.


Potřebujete pomoci s marketingem? Jste na správném místě. Mohu pro vás tvořit příspěvky na sociální sítě, pomáhat pomocí marketingových konzultací nebo nastavit propagaci na sociální sítě. Stačí napsat email nebo mě kontaktujte pomocí facebook stránky. Budu se těšit.    

Audio verze článku

*pro web josefpajer.cz přečetlo AI  


Přečtěte si další zajímavé články

LinkedIn je silná platforma pro profesionální networking a budování značky. Zvýšení angažovanosti na LinkedIn může vést k většímu dosahu, lepším obchodním příležitostem a silnějším vztahům s vaším publikem. V tomto článku se podíváme na osvědčené strategie, které vám pomohou zvýšit angažovanost na této platformě.

Umělá inteligence (AI) se stává nepostradatelným nástrojem v digitálním marketingu. Její schopnosti přinášejí nové možnosti pro personalizaci, efektivitu a přesnost marketingových kampaní. V tomto článku prozkoumáme, jak může AI revolucionalizovat váš marketingový přístup.

Nativní reklama je forma online reklamy, která se snaží vypadat jako běžný obsah na stránce, na které je umístěna, aby byla méně rušivá pro uživatele. Tyto reklamy jsou obvykle formou příspěvku na sociálních sítích, článku v blogu nebo videa na YouTube a jsou navrženy tak, aby přirozeně integrovaly reklamní sdělení do obsahu.

PNO (podíl nákladů na obratu) je ukazatel, který určuje, jaký procentuální podíl nákladů tvoří výdaje spojené s provozem a výrobou v porovnání s celkovým obratem firmy. Je to důležitý ukazatel pro finanční řízení a hodnocení efektivnosti podnikání.

UTM (Urchin Tracking Module) parametry jsou kódy, které se přidávají na konci URL adresy, aby se mohl sledovat počet návštěv a konverzí na webových stránkách, které souvisejí s určitou marketingovou kampaní. Tyto parametry umožňují spojit návštěvy na webu s konkrétními kampaněmi a jejich zdroji, což umožňuje měřit úspěšnost kampaní a...