Jaký by měl být moderní marketingový manažer 1/2

01.01.2023

Moderní marketér by měl splňovat několik hlavních kritérií, aby byl i v letošním roce přizpůsobivý, flexibilní a také měl znalosti ve více oblastech. V následujících řádcích si popíšeme ty nejžádanější dovednosti rozdělené do dvou kategorií, které by měl každé dobrý marketingový manažer mít v roce 2023.

HARD SKILLS

Analytika

Pracuje s velkým množstvím dat, aby mohl vyhodnocovat chování publik, hodnotit výkony kampaní a měřit návratnost investic(ROI).

Obsahová strategie

Definuje obsahové cíle a využívá osvědčené způsoby pro SEO. Vytváří odkazy pomocí linkbuildingu, aby mohl dosáhnout maximálního zviditelnění obsahu.

Sociální média

Využívá data ze sociálních sítí, aby mohl úspěšně vyhodnotit další obchodní cíle společnosti a optimalizovat čas a peníze vynaložené na sociálních médiích.

Mobilní marketing

Chápe pojem optimalizace mobilního marketingu a jeho silné propojení se sociálními sítěmi pro budování úspěšných kampaní.

Elektronický obchod

Využívá statistiky o zákaznících, kampaních, sociálních sítích, mobilních zařízeních a dalších, aby prozkoumával nové možnosti a pomohl společnosti více vydělávat.

Pokračování v druhém díle, kde si řekneme více o soft skills moderního marketingového manažera. 


Potřebujete pomoci s marketingem? Jste na správném místě. Mohu vás tvořit příspěvky na sociální sítě, pomáhat pomocí marketingových konzultací nebo nastavit propagaci na sociální sítě. Stačí napsat email nebo mě kontaktujte pomocí facebook stránky.  Budu se těšit.

Audio verze článku

pro web josefpajer.cz přečetl AI Tonda


Přečtěte si další zajímavé články

Nativní reklama je forma online reklamy, která se snaží vypadat jako běžný obsah na stránce, na které je umístěna, aby byla méně rušivá pro uživatele. Tyto reklamy jsou obvykle formou příspěvku na sociálních sítích, článku v blogu nebo videa na YouTube a jsou navrženy tak, aby přirozeně integrovaly reklamní sdělení do obsahu.

PNO (podíl nákladů na obratu) je ukazatel, který určuje, jaký procentuální podíl nákladů tvoří výdaje spojené s provozem a výrobou v porovnání s celkovým obratem firmy. Je to důležitý ukazatel pro finanční řízení a hodnocení efektivnosti podnikání.

UTM (Urchin Tracking Module) parametry jsou kódy, které se přidávají na konci URL adresy, aby se mohl sledovat počet návštěv a konverzí na webových stránkách, které souvisejí s určitou marketingovou kampaní. Tyto parametry umožňují spojit návštěvy na webu s konkrétními kampaněmi a jejich zdroji, což umožňuje měřit úspěšnost kampaní a...

Konverzní poměr (míra konverze) je měřítko úspěšnosti prodeje nebo jiného cíle na webových stránkách nebo v jiných kanálech marketingu. Zjednodušeně řečeno, konverzní poměr ukazuje, kolik návštěvníků webových stránek nebo kanálu dokáže dosáhnout cíle, který jim je nabízen.

Gibsonova affordance je teoretický koncept, který byl rozvinut americkým psychologem Jamesem J. Gibsonem v jeho knize "The Ecological Approach to Visual Perception". Gibsonova affordance se týká toho, jak si lidé představují vztah mezi svým tělem a prostředím, ve kterém se nacházejí.